• UWAGA!!!

• Szanowni Rodzice, uprzejmie informujemy, że 24 grudnia 2021r. (piątek) punkt przedszkolny oraz szkoła będą nieczynne. Jest to dzień wolny dla pracowników za  dzień 25 grudnia b.r. - święto występujące w okresie rozliczeniowym i przypadające w innym dniu niż niedziela (art 130 paragraf 2 KP).

• KONKURS ROZSTRZYGNIĘTY :)

• Rozstrzygnięcie konkursu "Tolerancja, akceptacja - słowa namalowane". Wpłynęło do nas prawie 60 prac za co serdecznie dziękujemy, a zwycięzcom GRATULUJEMY!!!

• JASEŁKA W PRZEDSZKOLU

• „W PRZEDSZKOLU WE WŁYNKÓWKU

ANIOŁKI PIĘKNIE ŚPIEWAJĄ

I NA JASEŁKA SERDECZNIE ZAPRASZAJĄ”

Cudowny dzień, owiany tajemnicą historii Świąt Bożego Narodzenia, miał miejsce w naszym przedszkolu 17-go grudnia. Wszystkie grupy wraz ze swoimi paniami przygotowały wyjątkowe uroczyste Jasełka. Przedszkolni artyści z dużym zaangażowaniem wczuli się w swoje role. Małe Aniołki zaprezentowały swoje zdolności taneczne. Pasterze, wraz z orszakiem królewskim, w towarzystwie gromadki dzieci i gospodarzy prezentowali swoje umiejętności recytatorskie i wokalne. Wspaniale wybrzmiewające kolędy, które dzieci wyśpiewywały Maryi, Józefowi i Dzieciątku doskonale oddały atmosferę zbliżających się świąt na tle pięknej bożonarodzeniowej dekoracji.

Występ przedszkolaków to prezent dla Rodziców w postaci nagranego filmiku z najlepszymi życzeniami Zdrowych i Spokojnych Świąt, które składają również Dyrekcja, Grono Pedagogiczne i pracownicy przedszkola.

link do filmu

link do pozostałych zdjęć, który aktywny będzie przez miesiąc.

• KIERMASZ ŚWIĄTECZNY

🎅        🎅        🎅       🎅       🎅      🎅      🎅      🎅      🎅      🎅      🎅      🎅      🎅     🎅     🎅     🎅

Od poniedziałku ( 13.12.2021 r. )  serdecznie zapraszamy wszystkich uczniów oraz pracowników do zakupu stroikow, bombek, pierników czy drobnych zawieszek na choinkę.

• BOHATERON – WŁĄCZ HISTORIĘ

• Nasza szkoła częścią ogólnopolskiej kampanii!

BohaterON-włącz historię to ogólnopolska kampania o tematyce historycznej, której celem jest upamiętnienie i uhonorowanie uczestników Powstania Warszawskiego, a także promocja patriotycznych postaw i historii Polski XX wieku.  Projekt realizowany jest pod patronatami: Ministra Edukacji i Nauki, Pełnomocnika Rządu ds. Polityki Młodzieżowej oraz Rady Dialogu z Młodym Pokoleniem. Partnerem merytorycznym Projektu jest Instytut Pamięci Narodowej.

W projekcie wzięli udział uczniowie klas młodszych oraz klas IV-VIII. W ramach projektu uczniowie zapoznali się z materiałami edukacyjnymi - spektakl związany z powstaniem oraz zajęcia przeprowadzone zgodnie ze scenariuszami: „Niebajka o Powstaniu Warszawskim”, „Co za historia - Powstanie Warszawskie” i „Mały - roznosiciel nadziei” przybliżyły uczniom trudne dni, dni nadziei dni walki. Efektem działań były lekcje współczesnego patriotyzmu, wrażliwości społecznej oraz szacunku do naszej historii i pamięci o jej bohaterach.

Podczas zajęć uczniowie poznali losy i dramatyczne przeżycia wielu Powstańców. Uczniowie samodzielnie wykonali i pisali kartki oraz prace plastyczne dla powstańców według własnego pomysłu. Na kartkach skierowanych do uczestników Powstania Warszawskiego często pojawiały się z serca płynące słowa: Pamiętamy! Dziękujemy! Mamy nadzieję, że sprawią radość adresatom. Jesteśmy dumni, że mogliśmy wziąć udział w tej pięknej lekcji patriotyzmu.