• TYDZIEŃ JĘZYKA POLSKIEGO

•    Tydzień Języka Polskiego został przeprowadzony w naszej szkole z okazji obchodów Dnia Języka Ojczystego. W poniedziałek, 20.02.2023 r. odbył się IV Szkolny Konkurs o tytuł EKSPERTA JĘZYKA POLSKIEGO. III miejsce zdobył Nikodem Szempliński z klasy 8 b, na II miejscu uplasowała się Maria Gliszczyńska z klasy 8 a, natomiast Puchar i tytuł otrzymała Zofia Tatarska z klasy 7.

We wtorek uczniowie klas 4 - 8 uczestniczyli w spotkaniu...z Mową Polską. Mogli się dowiedzieć, skąd pochodzi nasz język, dlaczego w nim są zapożyczenia, co robić, by pięknie mówić.

Przez 5 dni uczniowie otrzymywali na FB szkoły językowe zadania. Pakiet rozwiązań mają już poloniści. Ci, którzy pdjęli się tego zadania, poradzili sobie wyśmienicie.

W ramach tygodnia językowego odbyły sie szkolne eliminacje do IV Wojewódzkiego Konkursu Ortograficznego. Naszą szkołę w elimininacjach rejonowych - 9 marca - będzie reprezentował Alan Wenderski z klasy 8 a.