• PODSUMOWANIE PIERWSZEGO SEMESTRU

          • Pracowitość, talenty, pasja, zapał - te słowa i nie tylko, usłyszeli wszyscy uczniowie naszej szkoły w trakcie spotkania podsumowującego I semestr.
            A padały one wielokrotnie z ust obu Pań Dyrektor w czasie wręczania stypendiów wybitnym uczniom naszej szkoły. I tak stypendium Dyrektora Szkoły Podstawowej im. Leopolda Staffa we Włynkówku za wysokie wyniki w nauce otrzymali: Marysia Gliszczyńska, Nadia Hulecka, Sebastian Sałacki, Monika Peplińska, Gabrysia Irzyk, Olgierd Rybińs
            ki, Dominik Zaremba i Nadia Nawrocka. Stypendia za osiągnięcia sportowe przyznano: Marcelowi Groszkiewiczowi, Jakubowi Kułakowskiemu, Patrykowi Bednaszewskiemu, Maciejowi Strzeleckiemu, Norbertowi Lipińskiemu, Martynie Owsiuk, Kacprowi Brandtowi, Cyprianowi Bućko. Dwie uczennice, Magdalena Pruss i Oliwia Zaremba otrzymały stypendia Dyrektora szkoły za wysokie wyniki w nauce i osiągnięcia na niwie sportowej. Klasa z najwyższą średnią to Va. Uczniowie tej klasy również zdobyli nagrodę. Uczennice z najlepszą średnią w szkole - 5,75 to: Marysia Gliszczyńska i Blanka Białas. Uhonorowano też Julię Nejman i Wiktorię Kozłowską. Dziewczynki wykazały się piękną postawą, ratując kotka. Nie zapomniano również o stypendystach Pani Wójt. Wszyscy wyróżnieni zebrali gromkie brawa od zebranych. Na zakończenie dowiedzieliśmy się, że Julia Lipińska zdobyła I miejsce w Wojewódzkim Konkursie Sienkiewiczowskim. Brawo, brawo, brawo i moc gratulacji dla wyróżnionych!!!!! 👏👏👏

          • EWALUACJA WEWNĘTRZNA W SZKOLE

          •  Drodzy Państwo

                     W roku szkolnym 2019/2020 przeprowadzamy ewluację wewnętrzną obejmującą temat: "Kształtowane są postawy i respektowane normy społeczne". Ewaluacja obejmie pracowników szkoły, rodziców oraz uczniów.

            W ramach przeprowadzanej ewaluacji prosimy Państwa o wypełnienie ankiety załączonej poniżej   i przesłanie jej na e-mail: oleskasia2@wp.pl lub dostarczenie wydrukowanej wersji do  p.Katarzyny Oleś, najpóźniej do 01.03.2020 r.

            Z góry dziękujemy za udzielenie odpowiedzi.

            Zespół ds. ewaluacji

             

          • SPOTKANIE NAUKOWE

          • Spotkanie naukowe w PK Dolina Słupi.Wiedzę biologiczną czerpiemy z różnych źródeł, ale szczególnie cennym miejscem naszego regionu jest siedziba Parku Krajobrazowego „Dolina Słupi”.W minioną sobotę 8 lutego 2020 roku nasi uczniowie, którzy szczególnie interesują się biologią, uczestniczyli w spotkaniu naukowym w siedzibie parku. Spotkanie poprowadził kierownik, pan Marcin Miller. Uczniowie poznali budowę rzeki Słupi, florę i faunę doliny oraz formy ochrony przyrody. Szczególnie interesujące były wiadomości z zakresu gatunków rodzimych, obcych i inwazyjnych. Jesteśmy przekonani, że zdobyta wiedza przyda się uczniom w dalszym toku nauki biologii.

          • ROZGRYWKI MINI PIŁKI RĘCZNEJ

          • Rozgrywki mini piłki ręcznej w ramach Gminnej Olimpiady Młodzieży odbyły się w Jezierzycach. Nasza drużyna dziewcząt zajęła 3 miejsce, chłopcy 2 miejsce

          • PODZIĘKOWANIE :)

          • Otrzymaliśmy podziękowania za udział w Międzynarodowym Dniu Praw Dziecka z UNICEF. Jesteśmy dumni, że nasi uczniowie zaangażowali się w tak ważną inicjatywę.M. Kurzyniec - Sadowska

          • BAL INTEGRACYJNY - JEZIERZYCE

          • W sobotę 1.02 uczennice z klasy VI a i VII uczestniczyły w Balu Integracyjnym Dobrych Serc w Jezierzycach. Dziękujemy za pomoc i zabawę z młodszymi dziećmi.

          • MIŁA NIESPODZIANKA Z WIELKIEJ BRYTANII

          • Uczniowie z klasy Va wraz z nauczycielką j.angielskiego napisali i wysłali list do królewskiej rodziny w Wielkiej Brytanii. Uczniowie opowiedzieli w nim o swojej szkole, miejscowości, załączyli życzenia bożonarodzeniowe.W końcu nadeszła długo oczekiwana odpowiedź, która sprawiła uczniom ogromną radość!😊Magdalena F.de Oliva.

          • DZIEŃ GIER I ŁAMIGŁÓWEK

          • W środę 29 stycznia obchodziliśmy Dzień Składanki i Łamigłówki. Rebusy i łamigłówki to zawsze dobry pomysł na pożyteczne spędzanie wolnego czasu. Opiekunowie Samorządu Uczniowskiego zorganizowali przerwy z grami planszowymi i zagadkami. Jak widać, inicjatywa udana.

          • "GRALIŚMY" DLA WIELKIEJ ORKIESTRY ŚWIĄTECZNEJ POMOCY

          • W dniach 7-10 stycznia 2020 w naszej szkole odbyła się zbiórka środków pieniężnych na zakup najnowocześniejszego sprzętu dla dzieci potrzebujących pomocy w ramach 28 finału WOŚP. Dziękujemy Wszystkim za wsparcie i dobre serca.

          • AKCJA "BEZPIECZNE FERIE"

          • Bezpieczeństwo w czasie ferii zimowych to temat przewodni konkursu plastycznego adresowanego do uczniów klas I-III, który odbył się przed feriami w naszej szkole. Celem konkursu było propagowanie zasad bezpiecznego wypoczynku w okresie ferii zimowych. Uczniowie mieli za zadanie wykonać prace plastyczne jako plakat promujący bezpieczne ferie. Klasa Ia została nagrodzona główną nagrodą. Pozostali uczestnicy otrzymali wyróżnienie,dyplomy oraz drobne upominki. Wszystkim naszym uczniom życzymy bezpiecznych i udanych ferii! 😊

          • BIOLOGIA W KRYMINALISTYCE

          • Dnia 9 stycznia 2020 roku w naszej szkole odbyło się spotkanie z bardzo ciekawym gościem, panem Pawłem Gumowskim, należącym do Stowarzyszenia „Zespołu Rzeczoznawców i Biegłych Sądowych Pomorza”. Tematem prelekcji była rola biologii w kryminalistyce. Uczniowie klasy 7 i 8 dowiedzieli się, dlaczego nie wolno podrabiać podpisu, np. rodziców. Na przykładzie podpisu wybranego chętnego ucznia pan Paweł Gumowski przedstawił analizę cech typowych pisma oraz przedstawił techniczne analizy sfałszowanych dokumentów. Dzięki specjalistycznym mikroskopom uczniowie obejrzeli na dużym ekranie fragmenty włosa i rzęsy. Przekazana wiedza z zakresu kryminalistyki uświadomiła młodzieży jak ważna jest dbałość o pilnowanie własnej tożsamości, co w przyszłości pozwoli młodym ludziom uniknąć problemów z wykradaniem ich danych osobowych. Być może po dzisiejszym spotkaniu znajdą się uczniowie, którym spodobała się praca biegłego sądowego i zechcą wybrać zawód grafologa.